Twoje oczy praktycznie zawsze wyglądają na puste i smutne, niezależnie od twojego humoru? Masz wrażenie, że one wręcz nie są widoczne na twojej twarzy i to głównie przez to, że ich górną i dolną powiekę spowija pasmo jaśniutkich włosków, które nawet po podkreśleniu potrafią być prawie niedostrzegalne?

Pamiętaj więc, że dobry makijaż oka potrafi zdziałać cuda. Możesz nauczyć się w taki sposób podkreślać swoje oczy, by stały się one wręcz głównym atutem twojego wyglądu!

Maskowanie niedoskonałości przy oku

Można oczywiście akceptować swoje niedoskonałości, ale można je również ukrywać, co jest raczej lepszym pomysłem. W przypadku oczu sporym problemem potrafią być zasinienia, które szczególnie mocno uwidaczniają się po nieprzespanej nocy albo długim tygodniu ciężkiej pracy i ślęczenia do późnych godzin nad ważnymi projektami „na wczoraj”.

Sińce uwidacznia także wiek. Im więcej masz lat, tym bardziej są one widoczne i niestety także ciemniejsze. Aby je zamaskować, musisz w pierwszej kolejności delikatnie je rozjaśnić, pozbywając się ich ciemnego zabarwienia, a następnie wyrównać koloryt cery, by makijaż oka prezentował się naturalnie. W tym celu użyj najpierw płynnego korektora. Może być on o ton albo nawet o dwa tony jaśniejszy od koloru podkładu czy koloru twojej cery. Korektorem przykryj największe zasinienia, wklepując go przy pomocy opuszków palców – skóra dłoni pozwoli ci rozgrzać produkt i jeszcze lepiej wtopić go w twarz.

Zaraz po tym kroku utrwal korektor lekkim pudrem. Najlepiej sprawdzi się ten o sypkiej formule. Nałóż go pod powiekę przy pomocy puchatego pędzla, a następnie przykryj resztę twarzy klasycznym fluidem.

Sprytne konturowanie oka

Nie jest prawdą, że konturować można tylko i wyłącznie samą twarz. Przy pomocy odpowiednich produktów i technik wykonywania makijażu jesteś w stanie perfekcyjnie wykonturować nawet okolice swoich oczu. A warto się tego nauczyć zwłaszcza po czterdziestce.

W tym wieku makijaż podkreślający oko powinien skupiać się na akcentowaniu jego naturalnych walorów, a nie zakrywaniu tego, czym zostałaś obdarowana przez geny. Skup się na swoich atutach. Myśl też o niedoskonałościach i próbuj ich nie podkreślać, co niestety często się zdarza. Jeżeli masz problemy z opadającą powieką, powinnaś zrezygnować z używania eyelinera, gdyż nawet cieniutka kreska narysowana na górnej powiece tylko pogłębi twój problem i go wyraźnie podkreśli. Uważaj też na matujące cienie. One z kolei podkreślają zmarszczki, których niestety na powiekach jest zwykle całkiem sporo. Sięgaj natomiast śmiało po błysk. Wbrew pozorom cienie z brokatowymi drobinkami mogą sprawdzić się nawet w codziennych sytuacjach, zwłaszcza jeśli będą mieć neutralny beżowy odcień.

Z kolei typowo konturujące kosmetyki do makijażu oka możesz zastąpić zwykłym bronzerem do policzków. Nałóż go w miejscu załamania powieki i na dolnej linii rzęs. Możesz też spróbować podkreślić nim zakończenie górnej powieki. Dzięki temu twoje rzęsy będą wydawać się grubsze i ciemniejsze!

Podkreślenie rzęs

Tutaj można by było wspomnieć jeszcze co nieco na temat malowania rzęs, które powinny być oczywiście porządnie wytuszowane, podkreślone i podkręcone, jednakże o ile o rzęsach najprawdopodobniej zawsze pamiętasz, tak możesz niestety zapominać o zaznaczaniu brwi, które w makijażu oka odgrywają szczególną rolę. Bez nich twoje spojrzenie nigdy nie będzie tak naprawdę głębokie i wyraziste. To rzęsy są niczym efektowna oprawa dla twoich oczu, o ile oczywiście same w sobie są zadbane i właściwie podkreślone. Koniecznie zacznij je malować. Nie musisz używać w tym celu ciemnych i mocnych pomad, bo już zwykłym cieniem w brązowym kolorze fantastycznie podkreślisz włoski występujące na łukach brwiowych.

Dobrym pomysłem będzie też zastosowanie henny. Dzięki niej zarówno podkreślisz brwi, jak i przy okazji je wzmocnisz, czyli wypielęgnujesz. Za sprawą zaakcentowania brwi każdy twój makijaż podkreślający oko będzie wyglądać dużo lepiej!